| Brand Name | BLUESMART |
| Model Number | Water Chiller 2 Ton |
| Color | Multicolor |
| Material | SS |
| Capacity | 2 Ton |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 220V-380V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Tonnage | 2 |
| Material Grade | SS304 |
| Country Of Origin | Made In India |
Description:-
This 2-LTR water chiller is a high-efficiency cooling solution designed for industrial and commercial applications. Encased in a durable blue stainless steel body, it offers both reliability and aesthetic appeal. The robust construction ensures resistance to corrosion, making it suitable for various environments.
Key Features:
Applications:
Specifications:
Q. Material?
A. Stainless Steel
Q Suitable for ?
A. Commercial
Rating
| Brand Name | BLUESMART |
| Model Number | Water Chiller 2 Ton |
| Color | Multicolor |
| Material | SS |
| Capacity | 2 Ton |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 220V-380V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Tonnage | 2 |
| Material Grade | SS304 |
| Country Of Origin | Made In India |
| Brand Name | Meeraj |
| Model Number | 2000-Liter Water Chiller |
| Usage/Application | Cooling RO |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220-230V |
| Capacity | 2000 Liter |
| Compressor Type | |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Country Of Origin | Made In India |
| Warranty |
| Brand Name | Other |
| Model Number | Industrial Water Chiller |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | |
| Cooling Capacity | |
| Phase | |
| Voltage | 240V |
| Compressor Type | |
| Power Source | Electric |
| Frequency | |
| Tonnage | |
| Material Grade | SS |
| In Box Accessories | |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | |
| Dimension | |
| Warranty |
| Brand Name | Earth RO |
| Model Number | 2 Ton Chiller |
| Usage/Application | Commercial |
| Color | Multicolor |
| Material | SS |
| Capacity | 2 Ton |
| Cooling Capacity | |
| Phase | |
| Voltage | 220V-380V |
| Compressor Type | |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Tonnage | 2 Ton |
| Material Grade | SS 304 |
| In Box Accessories | |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | |
| Dimension | |
| Warranty |
| Brand Name | BLUESMART |
| Model Number | Water Chiller 2 Ton |
| Usage/Application | |
| Color | Multicolor |
| Material | SS |
| Capacity | 2 Ton |
| Cooling Capacity | |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 220V-380V |
| Compressor Type | |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Tonnage | 2 |
| Material Grade | SS304 |
| In Box Accessories | |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | |
| Dimension | |
| Warranty |